Szybki kontakt

Słoneczny Dwór

ul. Gdańska 36
82-120 Krynica Morska

tel. 55/ 247 61 25
tel. 0 512 595 659

Wyślij zapytanie

Krynica Morska jest perłą Mierzei Wiślanej

Piękne piaszczyste plaże, pachnący las oraz bogactwo fauny i flory zachęcają podczas wypoczynku do spacerów i poznawania okolic.

Poniżej przedstawiamy miejsca, które warto odwiedzić wypoczywając w Krynicy Morskiej. Są to zarówno trasy spacerowe jak i całodniowe wycieczki do okolicznych miejscowości.

image

Latarnia Morska

Pierwsza latarnia w Krynicy Morskiej została zbudowana i uruchomiona w 1895 roku. Jednak w 1945 roku została ona wysadzona przez wycofujących się niemieckich żołnierzy. Nową latarnię zbudowano dopiero na początku lat pięćdziesiątych według projektu wykonanego na Politechnice Gdańskiej. Uruchomienie nowej latarni nastąpiło w lecie 1951 roku. Źródłem światła jest układ optyczny składający się z dwupozycyjnego zmieniacza z żarówkami o mocy 1000W i cylindrycznej soczewki Fresnela. Kąt świecenia obejmuje cały okrąg i latarnia widoczna jest tak od strony otwartego morza, jak i od strony Zalewu Wiślanego.

Wysokość wieży - 26,5 m

Wysokość światła - 53 m n.p.m.

image

Molo i rejsy do Fromborka

W centralnym punkcie miejscowości znajduje się molo na Zalewem Wiślanym i port Jachtowy. Jest to miejsce z którego opływają statki do Fromborka, tu mieści się Jacht Klub Krynica Morska czy Szkoła Windsurfingu ActivZone.

Aktualny rozkład rejsów statków do Fromborka.

Wielbłądzi Garb i platforma widokowa.

Wielbłądzi Garb, jest najwyższym wzniesieniem na Mierzei Wiślanej, 49 m n.p.m., zlokalizowany w stronę Piasków – z wydmy mamy piękny widok na morze i zalew. Usytuowana na szczycie platforma widokowa pozwala cieszyć się piękną panoramą oraz obserwowac ptaki wędrowne.

image

Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej

Rezerwat “Buki Mierzei Wiślanej” znajduje się kilkaset metrów na południe od szosy prowadzącej z Przebrna do Krynicy Morskiej. Powołany został w 1962 roku. Ma on powierzchnię około 7,00 ha. Wiek rosnących tu niektórych osobników buka szacuje się na około 200 lat. Niezapomniane wrażenia gwarantuje pobyt w rezerwacie wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, a zieleń młodych liści swoją intensywnością zachwyca i dodaje energii każdemu odwiedzającemu oraz jesienią. Tu hasło złota polska jesień - mieni się wszelkimi odcieniami, bogactwo borowików oraz kojący szum lasu, pozwolą na wspaniały relaks z dala od cywilizacji. 

image

Kamienie graniczne WMG

Unikatowy zabytek – kamienie graniczne Wolnego Miasta Gdańska z początku XX w. – kamienie zlokalizowane są w Przebrnie: 3 w lesie przy drodze nad morze, jeden największy w pasie wydm.

Na krańcu Unii Europejskiej

„Osada rybacka” Piaski i granica Unii Europejskiej- 11 km od centrum Krynicy Morskiej, znajduje się mała urocza miejscowość Piaski , jest to ostatnia miejscowość na Mierzei Wiślanej w granicach RP, za nią ok. 3 km mamy już granicę, nie ma tam czynnego przejścia ale z pewnością warto udać się na spacer.

Skarpa

„Skarpa” lokalna nazwa pięknego punktu widokowego od strony Zalewy Wiślanego, ok. 2,5 km przed Piaskami jadąc od strony Krynicy Morskiej.

Partnerzy

logologologologo

Kontakt

Tagi

Słoneczny Dwór

ul. Gdańska 36, Krynica Morska

 rezerwacja@slonecznydwor.pl

 55/ 247 61 25
 0 512 595 659

Wszystkie prawa zastrzeżone Słoneczny Dwór | Projekt: Grafika WWW